Що являє собою рекрутинг?

Напевно багатьом довелося стикатися з таким поняттям, як рекрутинг? Якщо згадати історію, то рекрутами називали тих, кого закликали служити до війська згідно обов'язку або за наймом. Тобто, фактично, це були новобранці в армію. Сучасна термінологія поняття рекрутингу має схожий зміст, але тут вже мова йде про прийом на роботу. Отже, рекрутинг - процес підбору для певної компанії співробітників за деяким професійними і особистісними вимогами. Найчастіше такою діяльністю займається рекрутингова компанія - професійна організація, яка найбільш компетентна в цих питаннях.

Щоб знайти необхідного працівника, компанії звертаються в такі агентства. Чому вони вдаються до їхніх послуг? Причин кілька:
- компетентність і великий досвід у знахідці цінних кадрів;
- хороша поінформованість про ситуацію на ринку праці;
- наявність бази даних, сформованої за роки роботи;
- дотримання конфіденційності в разі необхідності тримати секретність в питанні зміни персоналу;
- значна економія часу та інших засобів фірми-замовника.

Якщо компанії потрібно здійснити підбір співробітників, і вона вибирає рекрутингову компанію, то це виглядає наступним чином. Спочатку визначається, на яку посаду шукається кандидат, якими якостями повинен володіти, а також рівень зарплат у цій галузі. Коли вся інформація взята до уваги, рекрутингове агентство починає свою роботу, використовуючи різні ресурси пошуку, серед яких бази даних, інтернет, реклама, а також мережу контактів. Проводиться ретельний аналіз наданих документів кандидатами (резюме, інші). Після відбору підходящих варіантів, здійснюються співбесіди з кандидатами, як телефонні, так і особисті, в ході яких встановлюється, чи відповідає кандидат необхідній посаді. Якщо потрібно, проводяться психологічні тести.

Коли пророблена вся ця робота, рекрутинговою компанією зіставляються рекомендації з тими кандидатами, які були відібрані, готуються висновки на них. Кращі претенденти пропонуються замовнику, здійснюється організація зустрічей і переговорів. Крім того, якщо кандидат проходить випробувальний термін, рекрутингова компанія здійснює моніторинг під час проходження випробувального терміну.

В цілому, не слід відхрещуватися від послуг рекрутингової компанії, навіть якщо у вас все в порядку. Можливо настануть гірші часи для вашої фірми, і тоді вона вам може дуже допомогти.

Для тих, кому потрібен рекрутинг персоналу в бухгалтерській сфері, пропонуємо звернутися в компанію «Оттен Консалтинг». Ми вибираємо тільки тих, кого б самі найняли працювати в свою компанію. Для цього перевіряємо не тільки теоретичні, а й практичні навички, а також досвід діяльності.